چرا کارتریج نو سفید چاپ می کند؟

آموزش و مقالات

بارها اتفاق افتاده که مشتریان پس از خرید کارتریج نو از سفید چاپ شدن کاغذ خروجی از پرینتر نگران شدند و این سوال مطرح می شود چرا کارتریج نو سفید چاپ می کند؟ چرا دستگاه پیغام تعویض کارتریج را می دهد؟ اگر شما نیز به این مشکل برخوردید درادامه با ما همراه باشید

این مشکل مربوط به باز نکردن پلمپ کارتریج است که حتما قبل از قرار دادن کارتریج درون پرینتر و نصب آن باید اقدام به باز کردن پلمپ کارتریج کنید.  شرکت های سازنده پلمپ هایی را در کارتریج ها تعبیه می کنند به 2 دلیل:

  1. حین بسته بندی و جابجایی و حمل و نقل تا رسیدن کارتریج به دست مشتری مانع از بیرون ریختن پودر از مخزن کارتریج بر روی مگنت و قطعات داخلی کارتریج شود.
  2. وجود این پلمپ ها این اطمینان خاطر را به شما میدهد که کارتریجی که خریداری کردید اکبند بوده و کارکرده و دست دوم نیست.

نحوه باز کردن پلمپ کارتریج های تونر برند های مختلف اندکی با هم متفاوت هستند. در اینجا با باز کردن پلمپ کارتریج های تونر HP و canon آشنا می شویم.

نحوه باز کردن پلمپ کارتریج HP و canon

کارتریج های HP و canon دارای دو پلمپ هستند:

پلمپ مخزن پودر

یک نوار پلاستیکی به طول دو برابر خود کارتریج (حدودا 50 سانتیمتر) حاوی یک قطعه انتهایی پلاستیکی برای گرفتن آن در رنگی متفاوت از کارتریج تونر معمولا نارنجی رنگ است که روی مخزن پودر و زیر مگنت کارتریج قرار می دهند.

برای خارج کردن آن ، کارتریج را از بسته بندی اش خارج کنید و با فاصله از خود نگه داشته تا پودر روی لباس یا کفش شما نریزد وسپس چندین مرتبه به چپ و راست تکان دهید تا تونر بطور یکنواخت پخش شود. نوار پلاستیکی را بطور مستقیم بکشید (نه به سمت بالا و پایین) و تا خارج شدن کامل نوار از کارتریج ادامه دهید و نوار را در سطل زباله بیندازید.

اگر حین خارج کردن نوار پاره شود و بطور کامل از کارتریج تونر خارج نشود ، ممکن است دیگر نتوانید از کارتریج استفاده کنید و چاپ کمرنگ و با کیفیت پایینی داشته باشید. توصیه نمی کنیم با کارتریجی که هنوز داخل آن تمام یا بخشی از این نوار پلاستیکی باقی مانده چاپ کنید  و برای رفع مشکل به یک تکنیسین مراجعه کنید.

پلمپ چیپست

چیپست تراشه ی سیلیکونی با اندازه حدود 1 سانتیمتر است که نوعی شمارنده چاپ است. چیپست ها بر اساس استاندارد اولیه ای که برای چاپ یک کارتریج تعریف می شود و با شمارش تعداد صفحات چاپ شده ، مقدار پودر باقی مانده در کارتریج را تخمین میزند و چیپست خطای پایین بودن میزان شارژ کارتریج را برای پرینتر و نرم افزار نصب شده روی رایانه شما ارسال می کند. در صورت باز نکردن پلمپ چیپست ، اتصال چیپست کارتریج و پرینتر برقرار نمی شود و شما حین پرینت گرفتن با پیغام change cartridge روبرو می شوید. در واقع چیپست اتصال به پرینتر ندارد و کار شمارش صفحات چاپ شده انجام نمی شود و از عمر چیپست کم نمی شود و دستگاه چیپست را سوخته در نظر می گیرد و پیغام تعویض کارتریج را میدهد. با خارج کردن پلمپ چیپست این مشکل نیز برطرف خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *